Číslo: 26
29.06.1999
Článků: 93

Titulní
Zprávy
Uherský
Kultura
Tribuna
Souvislosti
Humor
Internet
Multimedia
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1999
Rok 2000


VELKOMORAVSKÝ KURÝR

Humor

Kachna á la KURÝR
PANOPTIKUM SLOVÁCKA
I MISTR TESAŘ SE UTNE
SALLYN ODPOVÍDÁ
Kachna á la KURÝR
Lunetici se rozpadli
PRAHA (Kra) - Mnohým fanynkám populární skupiny Lunetic se v pátek zhroutil skoro celý svět. Zpěvácké kvarteto totiž na tiskové konferenci v hotelu Ambasador ohlásilo rozpad. Podle dobře informovaného zdroje má konec skupiny na svědomí pozitivní nález HIV jednoho z kluků. Zdroj však dále neuvádí, o kterého z idolů se jedná.
V Ambasadoru ale chyběl Vašek, který je znám svými milostnými avantýrami. Domněnku nepřímo potvrdil i Aleš, když řekl "V každém případě není pravda, že by někdo z nás měl AIDS. Jsou to jen pomluvy a trapné lži." Na otázku novinářů, proč se setkání nezúčastnil i Vašek, však ani jeden nedovedl odpovědět. "Říkal něco o tom, že ho bolí břicho," tvrdili všichni shodně.
Jako důvod odchodu ze scény idoly dívčích srdcí uvedly, že si splnily své cíle. "Máme všechno, po čem jsme kdy toužili. Prachy, popularitu a holky. Jednoduše s tím seknem, dokud jsme na vrcholu," řekl na tiskovce Aleš. "Taky nás už nebaví poskytovat rozhovory a koncertovat. Prostě máme toho plné zuby," vysvětlovali Lunetici. "Ani moje máma nechtěla, abych dál veřejně vystupoval. Chce, abych zpíval jenom pro ni a doma," uzavřel benjamínek Aleš.
Kariéra chlapecké skupiny tak netrvala ani rok a půl, jak odhadovali hudební odborníci.


PANOPTIKUM SLOVÁCKA
Hrozné poměry v Kunovicích
Z KUNOVIC - U nás došlo to již tak daleko, že klidný chodec není jist, zvláště dobou večerní, aby opilou a nevázanou chasou nebyl napaden, a ne-li nožem, tak aspoň hrubými nadávkami oblažen. Zpitá chasa kunovská nebojí se ani policejního strážníka, ba ani četnictva.
Dva bratři Kuchařové, pověstní to rváči, strhli v neděli na ulici takový rámus, že policejní komisař p. Jiří Habarta musel proti nim zakročiti, zle by se mu bylo ale vedlo, kdyby nebyl zavčas přivolal na pomoc místní četnictvo. Než i tu ukázala se nezkrotná zuřivost bratří Kuchařů, oni vrhli se na četnického závodčího p. Řehoříka a jen při největším napětí sil podařilo se mu zuřivce spoutati a odvésti. Byl tu však ještě třetí bratr, který zatčeným chtěl pomoci, ten zadržen byl okolostojícími.
Podaření jsou to bratři Kuchařové, zvláště Antonín, který se u p. Jelínka učil zámečnictví a již tam z nepatrné příčiny bodl ostrým pilníkem spoluučně Pochylého, začež byl okresním soudem odsouzen do vězení a k pokutě peněžité. Nyní sedí oba bratři za mřížemi a očekávají věcí příštích. Bylo by záhodno, aby pro výstrahu dostalo se jim odměny zasloužené.
Mezitím co v jiných obcích rváčství mizí, v Kunovicích počíná se vzmáhati. Kdo je toho příčinou? Předně ony nemravné muziky, kde mládež utrácí spousty peněz, baví se ne slušným tancem, ale ždůranicí, řvaním, chlastem a nemravnostmi v úkrytech. Školní dítky obskakují kolem, lezou po oknech, ba i dovnitř jdou, a není tu žádného, kdo by té nemravnosti učinil konec.
(Zájmy Slovače 24. prosince 1909)


I MISTR TESAŘ SE UTNE
1. Řeknu vám to zcela přesně. Artyčok je zelenina, ale neřeknu vám, jak vypadá.
2. Misantrop je obyvatel naší planety. Napsal o něm hru, tuším že, Shakespeare. No, a je to v podstatě blázen.
3. Fořt byl nějaký sedlák, nebo tak něco.

1. Nějaká zelenina. Říkám to s p r á v n ě , ne?
2. Je to člověk, který má nějaký názor na svět. Teď si ale nevybavím přesně jaký. Každopádně negativní.
3. Dřív se používalo pro označení nějakého lesníka a tak podobně.

1. Je to taková zelenina.
2. Misantrop je divný člověk. Má zvláštní myšlení a chování. Ale přesně definovat to dnes po mně nechtějte.
3. Fořt bych řekl, že to byl správce statku.

1. Zelenina, artyčok je zelenina.
2. Je to pěkné slovo, ale jeho v ý z n a m neznám.
3. Lesník, hajný nebo nějaký jiný pracovník v lesnictví.

1. To bude zelenina.
2. To nevím, to vám neřeknu.
3. To taky nevím, opravdu, netrapte me.

1. Artyčok, zní to jako zelenina.
2. Nevím.
3. Fořt byl správce lesa.

1. Nevím.
2. Misantrop? Opět nevím.
3. To mně nic neříká.

1. To je jednoduché, zelenina.
2. Není to druh zvířat?
3. Není to cyklista? Já fakt nevím.

1. Co je to artyčok? Vytrvalá bylina, jejíž vybělené části se užívají jako zelenina.
2. Kdo je misantrop? Člověk, který trpí chorobnou nenávistí k lidem.
3. Kdo nebo co je fořt? Správce lesa.


SALLYN ODPOVÍDÁ

1. Moje manželka podniká, vydělává hodně peněz, ale teď je v jiném stavu a my řešíme "existenční" problém. Četl jsem, že i muži mohou nastoupit mateřskou dovolenou. Možná bych to i udělal, ale nevím, jak se na to bude tvářit okolí. Co si o tom myslíte?
(Vašek, 31 let)
Mužům na mateřské dovolené se neprávem změní život. Kojenci totiž nemohou do hospod! Je to diskriminační opatření, které v naší zemi přetrvává ještě z dob totality. Pevně však věřím, že i tato poslední překážka bude brzy překonána a ženy nastoupí cestu plné emancipace- Muži převezmou funkci matek. Tisíce spokojených otců vychovají své děti u zlatavých moků, místo přiblblých pohádek uslyší děti skutečné příběhy, české pivovarnictví zažije nebývalý rozkvět. Muži, nebojte se mateřství!


2. Na Nově v poslední době dávají často "erotické" pořady, které prý mají podnítit naši fantazii. Na některé z nich jsem se díval, ale žádnou erotickou fantazii jsem nezískal. Nedá se to nějak zakázat?
(Marek, 22 let)
Máte pravdu. S výjimkou obstarožních rachomejtlí vysvlečených do půl pasu, trapně se snažících vypadat žádoucně tím, že si jazykem roztírají lacinou rtěnku, v obdobných "filmech" neuvidíte nic. Jsou stejně erotické jako televizní noviny nebo diskusní pořady. Jejich cílem je povzbudit fantazii diváka- Všechno erotické si musíte domyslet. Nic si z toho však nedělejte, o Novotném producenti Novy také tvrdí, že je to bavič...

Velkomoravský kurýr
Regionální týdeník okresu Uherské Hradiště
č. 26     ze dne   29.06.1999
Vaše připomínky a náměty posílejte na E-mail redakce: kuryr@hitech.cz


Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund

www.hradiste.cz