Číslo: 33
17.08.1999
Článků: 83

Titulní
Zprávy
Uherský
Kultura
Tribuna
Souvislosti
Humor
Internet
Multimedia
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1999
Rok 2000


VELKOMORAVSKÝ KURÝR


HUDBA Z REGIONU - KALÍŠEK
"Ženská v kapele je na peklo"
Jedna z nejznámějších regionálních kapel současnosti Kalíšek vznikla přibližně před šesti lety čistě z lásky k muzice. Hraje většinou písně převzaté: "Nějaké vlastní písně sice máme, ale jelikož nehrajeme na koncertech, ale spíše na zábavách, plesech či country bálech, máme v repertoáru především to, co lidé znají a můžou si zazpívat. Ze žánrů hrajeme nejvíce country, občas i bluegrass. A protože členy kapely jsou i kluci, kteří předtím hráli folklór, objevují se někde i prvky folklóru," jsou slova jednoho ze členů Kalíšku Zbyňka Masaříka.
Jejich stěžejní písní, kterou notoricky znají nejen všichni vyznavači stylu folk a country, je Po kalíšku, po kalíšku. "Píseň vymyslel náš mandolínista Jindra Marťan Martínek. Bylo to ještě v době, kdy Kalíšek vůbec neexistoval," poznamenává Zbyněk a dále pokračuje: "Nedávno jsem dokonce v Luhačovicích objevil kapelu, která nejenom že tuto píseň zařazuje do svého repertoáru, ale navíc se i jmenuje Kalíšek. To už je fakt moc!"
Na otázku, zda by Kalíšek nestál o nějaké hudební "zpestření" v podobě sličné dívky s okouzlujícím hlasem, Zbyněk reaguje: "Ženská v kapele je na peklo. O to je to horší, když je ta dívka třeba navíc i hezká... Je to takový klín vevalený mezi bratry..."
Konkurence se Kalíšek nebojí, ze svých hudebních regionálních kolegů si nejvíce cení country kapely Amalgam.
Obrovským úspěchem je pro členy kapely každé jejich vystoupení. Nedávno se vrátili z Francie. Nadšeni byli nejen z jejího typického jídla, ale i velmi příjemného obyvatelstva. Kalíšek úspěšně vystupuje i v Čechách, nezanedbává ani rodnou Moravu.
Za jedno z nejoblíbenějších míst kapely považuje Zbyněk country salón ve Zbýšově u Brna. Zde Kalíšek mimochodem vystupuje 18. září.
Na druhou stranu neúspěchem je podle Zbyňka ta skutečnost, že kapela dosud nevydal cédéčko. Nějaké demoverze z vystoupení sice existují, na svou velkou příležitost však Kalíšek teprve čeká.
Současné složení Kalíšku: Mira Mlsoun Ondrůšek (kytara, basa), Laďa Červenka (banjo), Josef Jope Forman (foukací harmonika, kytara), Jindra Martínek (mandolína, kytara, basa), Marek Moštěk (basa, kytara) a Zbyněk Masařík (kytara).
ZUZANA HÁJKOVÁ


Článek ze dne: 17.08.1999

Velkomoravský kurýr
Regionální týdeník okresu Uherské Hradiště
č.     ze dne  
Vaše připomínky a náměty posílejte na E-mail redakce: kuryr@hitech.cz


Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund

www.hradiste.cz